Bestyrelsen

Home/Kontakt/Bestyrelsen

Aalborg Flyers Floorball Clubs blev grundlagt i 1989 og har siden da eksisteret på mange gode og vellige frivillige og deres arbejde i og for klubben. Uden dem ville klubben ikke kunne eksisterer, så hvis Du møder en af de nedenstående medlemmer af bestyrelsen eller andre frivillige i klubben, så sig dem mange tak. Den nuværende bestyrelse ser således ud.

Formand

Peter Wulff
Tlf.: 40 55 53 04
Mail: peterwulff@aalborgflyers.dk

Kasserer

Maja Cheng Jørgensen
Mail: kasserer@aalborgflyers.dk

Menige Medlemmer

Jonas Kjær Nielsen
Tlf.: 41 43 72 47
Mail: dommer@aalborgflyers.dk

Maria Jensen
Mail: maria@aalborgflyers.dk

Freddi Toft
Tlf.: 60 46 45 97
Mail: freddi@aalborgflyers.dk

Louise Niss Larsen
Mail: niss@aalborgflyers.dk

Jonas Krogh Jensen
Tlf.: 60 13 22 63
Mail: krogh@aalborgflyers.dk

Ole Lentz
Tlf.: 40 55 04 40
Mail: ole@aalborgflyers.dk