Bestyrelsen

Home/Kontakt/Bestyrelsen

Aalborg Flyers Floorball Club blev grundlagt i 1989 og har siden da eksisteret på grund af mange gode og velvillige frivillige og deres arbejde i og for klubben. Uden dem ville klubben ikke kunne eksisterer, så hvis Du møder en af de nedenstående medlemmer af bestyrelsen eller andre frivillige i klubben, så sig dem mange tak.

Den nuværende bestyrelse ser således ud:

Formand:
Peter Wulff
Tlf.: 40 55 53 04
Mail: peterwulff@aalborgflyers.dk

Kasserer:
Lars H. Jørgensen
Mail: kasserer@aalborgflyers.dk

Menige Medlemmer:
Jonas Kjær Nielsen
Tlf.: 41 43 72 47
Mail: dommer@aalborgflyers.dk

Ole Lentz
Tlf.: 40 55 04 40
Mail: ole@aalborgflyers.dk

Freddi Toft
Tlf.: 60 46 45 97
Mail: freddi@aalborgflyers.dk

Martin Troelsen
Mail: mtr@aalborgflyers.dk

Mikael Harlis
Mail: harlis@aalborgflyers.dk

Louise Niss Larsen
Mail: niss@aalborgflyers.dk

En fælles mail til hele bestyrelsen vil kunne foregå via følgende mail: bestyrelsen@aalborgflyers.dk

Skulle du finde interesse i klubben og floorball, stiller Aalborg Flyers Floorball Club udstyr både i form af stave og målmandsudstyr samt instruktør til rådighed. Det eneste, du skal medbringe, er indendørssko og drikkedunk. Skriv, ring eller kom ud i hallen en træningsaften (de fleste tirsdage og torsdage uden for skolernes ferier), og der vil helt sikkert være én fra Flyers, der kan være behjælpelig med svar til evt. spørgsmål.

Sponsor:
Hvis du vil være sponsor for klubben eller et hold, er det primært Ole Lentz, du skal tage kontakt til. Peter Wulff kan også kontaktes, hvis Ole ikke træffes.

Dommeransvarlig og undervisning på skoler:
Jonas Kjær er ansvarlig for dommere ifm. kampe, der spilles i klubben. Ligeledes hvis der skulle være interesse for undervisning på skoler, vil Jonas også være kontaktpersonen, der kan undersøge dette nærmere.

Ødelagt udstyr og materialer i hallen:
Freddi Toft eller Peter Wulff kan kontaktes, hvis der bliver ødelagt udstyr i hallen ifm. kampe eller træninger.

Adresser:
Postadresse: Agervangen 5, 9210 Aalborg SØ
Spillested: Tornhøj Idrætscenter, Tornhøjvej 1, 9220 Aalborg Øst
* Er Du med bus kører linje 14 lige til døren.
Klubmail: kontakt@aalborgflyers.dk