Tirsdag den 22.9. er en ganske almindelig floorball-dag i Flyers. Som alle tirsdage er der gang i floorball’en i Tornhøj Idrætscenter fra kl. 16 til 22:30. Men den 22. bliver lidt speciel, da vi som noget nyt arrangere en fælles klub-aften!

Fra kl. 17:30 kommer Sportigan fra Hadsund med diverse klubtøjsprodukter (yep, tøj med Flyers logo på!) og nyt inden for indendørssportsko. Derudover får vi fra ca. 18:20 besøg af floorballsport.dk, som har den store udstyrskasse med, så der er mulighed for at købe nye stave o.l.

Samtidig med dette bliver der solgt “byg-selv”-burgere i kiosken til 25 kroner. Kiosken vil desuden være åben til køb af slik og drikkevare.

Alle klubbens spillere, forældre, pårørende og folk som har et tilhørsforhold til Flyers er mere end velkommen. Hvis man ønsker at spise med, må man meget give besked på enten de interne facebook-grupper (begivenheder er oprettet) eller skrive til Ole på tlf.: 40 55 04 40.

Vi (bestyrelsen) glæder os til at se alle vores klubkammerater i Tornhøj Idrætscenter næste tirsdag!

Skriv en kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.