Sæsonen 2015/2016 er ved, at være forbi i Aalborg Flyers FC og det har langt hen af vejen været en god og positiv én af slagsen – Specielt for klubbens ungdomsafdeling, som oplever stor fremgang i antallet af medlemmer. Trænerteamet omkring U13 og U11 holdene har sendt følgende besked til klubbens ungdomsspillere samt deres forældre.

Kære alle Flyers Junior/forældre.

Her fra skal der lyde en tak for en god sæson. Vi syntes at vi er nået langt i Aalborg Flyers Junior sammenhæng – Vi har haft mange gode oplevelser og rigtig mange hyggelige stunder med jer og jeres børn. Vi håber at I får en rigtig god sommerferie, så I kommer tilbage tirsdag d. 9. August friske og veludhvilede klar til en ny sæson floorball i Aalborg Flyers Floorball Club.

Med venlig hilsen
Ole Lentz, Casper Christensen, Bent Ole Jensen og Peter Wulff.

I den kommende sæson er Aalborg Flyers FC tilmeldt med hold i U11 Vest Flex samt U15 Vest A rækkerne.

Skriv en kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.