Vi har indgået en sponsoraftale med OK, så du kan støtte Aalborg Flyers Floorball Club, hver gang du tanker.

Du støtter vores klub med 6 øre for hver liter, du tanker med OK Benzinkortet – uanset hvor du tanker i Danmark. Første gang du har tanket 500 liter, får klubben desuden en ekstra bonus på 250 kr. Det koster dig ikke ekstra at støtte – OK betaler hele beløbet.

Få et OK Benzinkort HER

Har du allerede et OK Benzinkort?

Har du et OK Benzinkort i forvejen, kan du nemt få det tilknyttet vores klub. Du skal bare ringe til OK på 70 10 20 33 og oplyse vores klubnavn og dit kortnummer, så støtter du Aalborg Flyers Floorball Club.

Støt lokalsporten ekstra meget

Støt ekstra med el fra OK

Med el fra OK vil din støtte blive forhøjet med 6 øre pr. liter benzin eller diesel du tanker. Og det er nemmere, end du tror. Du skal bare vælge imellem el til fastpris eller variabelpris på OK’s hjemmeside, så klarer OK hele skiftet fra det gamle elselskab til OK.

Støt ekstra med OK Mobil

Hvis du vælger et mobilabonnement ved OK, kan du støtte med ekstra 6 øre pr. abonnement du har hos dem, hver gang du tanker en liter benzin eller diesel. Du kan frit vælge den OK Mobilpakke, der passer dig og din familie bedst (dog ikke OK Mobil Basis). Du forhøjer din støtte til vores klub her.

Vil du vide mere?
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Ole:
Ole Lentz
Tlf.: 40 55 04 40
Email: ole@aalborgflyers.dk

Skriv en kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.