har du spørgsmål som du ikke ved hvor skal hen?

bestyrelsen

20211124_204840
Formand

Peter Wulff

Mail: formand@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 4055 5304

pfp
Kasserer

Lars H. Jørgensen

Mail: kasserer@aalborgflyers.dk

 

20211124_204712
bestyrelses medlem

Stefan Broe

Mail: scb@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 2331 1204

pfp
bestyrelses medlem

Allan Kristensen

Mail: allan@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 2714 4787

20211124_204650
bestyrelses medlem

Mikael Harlis

Mail: harlis@aalborgflyers.dk

 

20211124_204731
Bestyrelses medlem

Freddi Toft

Mail: freddi@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 6046 4597

pfp
bestyrelses medlem

Michael Janner Jørgensen

Mail: janner@aalborgflyers.dk

Telefon: +45

pfp
bestyrelses medlem

Tinna Dahl Bentsen

Mail: tinna@aalborgflyers.dk

Telefon: +45

pfp
bestyrelsens mail

Ved du ikke hvem du præcist skal have fat på,

så kan du skrive til hele bestyrelsen på

Mail: bestyrelsen@aalborgflyers.dk

 

Sponsor

Hvis du vil være sponsor for klubben eller et hold, er det primært Ole Lentz, du skal tage kontakt til. Peter Wulff kan også kontaktes, hvis Ole ikke træffes.

dommeransvarlig og undervisning på skoler

Peter Wulff er ansvarlig for dommere ifm. kampe, der spilles i klubben. Ligeledes hvis der skulle være interesse for undervisning på skoler, vil Peter også være kontaktpersonen, der kan undersøge dette nærmere.

Ødelagt udstyr og materialer i hallen

Freddi Toft eller Peter Wulff kan kontaktes, hvis der bliver ødelagt udstyr i hallen ifm. kampe eller træninger.

trænere

pfp
træner herre 2. div.

Kim Egebjerg

Mail: kime@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 2828 3002

pfp
træner herre 2. div.

Stefan Slotved

Mail: stefan@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 4183 8100

pfp
træner dame 1. div.

Casper Skatt Christensen

Mail: casperskatt@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 5152 2147

20211124_204731
ansvarlig for motionistfloorball

Freddi Toft

Mail: freddi@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 6046 4597

pfp
Special teams træner

Jonathan Zacho Bruun

Mail: jonathan@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 3029 3188

20211124_204840
ungdoms ansvarlig

Peter Wulff

Mail: peterwulff@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 4055 5304

pfp
u11/u13 træner

Allan Kristensen

Mail: allan@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 2714 4787

20211124_204650
u11/u13 hold leder

Mikael Harlis

Mail: harlis@aalborgflyers.dk

20211124_204620
u9 træner

Louise Niss Larsen

Mail: niss@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 6154 8304

pfp
u6 træner

Steffen Højrup Hansen

Mail: shh@aalborgflyers.dk

Telefon: +45 2575 0701